İyi kahve hazırlamak tesadüfen olmaz!

Nitelikli  kahve hazırlarmada işin %50’ sini özenle seçilmiş ve taze kavrulmuş kahve çekirdekleri ile doğru ve kaliteli ekipmanlar oluşturur. Ancak dünyanın en iyi ekipmanlarını ve çekirdeklerini kullansanız da kahve yapmayı bilmeyen bir baristanın elinden içeceğiniz bir kahve sadece “kötü” olacaktır. İşin %50 sini yapan barista, ancak eğitim ile “fark yaratmanıza” yardımcı olabilir.

baristaDünyada 90 dan fazla ülkede faaliyet gösteren ve kahve alanındaki otoritelerden biri olan Avrupa Nitelikli Kahve Birliği, tüm kahveseverler ve bu konuda profesyoneller ile birlikte faaliyet göstermektedir. Kurum tarafından düzenlenen ve birçok ülkede de geçerli olan diploma/sertifika programları, çalıştaylar,eğitimler ve yine dünya çapında ya da bölgesel düzenlenen şampiyonalarla kahve konusunda mükemmelliyeti yakalamayı, yeni yöntemler ve ürünler geliştirip bilgiyi yaymayı ve dolayısıyla sektör içinde etkin bir iletişim ağı kurmayı hedeflemiştir.

Düzenlemiş olduğumuz Barista Temel ve Orta Düzey Eğitimi Avrupa Nitelikli Kahve Birliği’nin Türkiye’de yetkilendirdiği eğitmeni Şerif BAŞARAN tarafından verilmekte olup eğitim sonrası yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlere SCA Foundation ve SCA Intermediate sertifikaları verilmektedir.  (2 kurs, 2 sınav, 2 SCA Sertifikası)

NEDEN EĞİTİM ALMALIYIM?

Kahvenin dünyada olduğu kadar artık ülkemizde de tüketimi günden güne artmaktadır. Bu çerçevede tüketicilerin de bilinçlenmesi ile kahveden beklenti de farklılaşmaktadır. Kahveseverlerin beklentilerine cevap verebilmek ve en iyiler arasında olabilmek için baristaların sadece makinenin düğmesine basmanın ötesinde kahveyi ve ekipmanları çok iyi tanımaları ve yeteneklerini geliştirerek kahve bazlı içecekleri en iyi şekilde sunmaları gerekmektedir.

CoffeeWorks barista eğitimleri ile gerek siz işletmeciler ya da baristalarınız profesyonellerle çalışma fırsatı bularak gerek pratik gerekse teorik bilgi birikiminizi arttırıp dünyadaki trendleri yakalayın ve nitelikli kahve dünyasına bir adım daha yaklaşın!

Eğitim günleri ve içerik hakkında ilave bilgi almak ve rezervasyon için lütfen yandaki formu doldurunuz. Sizlerle en kısa süre içinde temasa geçilecektir. Teşekkürler.