Kazançlı Bir Yatırım İçin Nitelikli Kahve

Yılların deneyimi, başarılı bir işletme modeli ve en taze kahve artık tek adreste buluşuyor : Coffeetopia.

*Coffeetopia bir Şerif Başaran markasıdır. Nitelikli ve taze kahve konusunda yatırım yapmak isteyen girişimciler için Coffeetopia artık franchise vermeye başlıyor.

 

Neden Coffeetopia Franchise’ı Seçmeliyim?

Kendini Kanıtlamış Ürünler

FRANCHISE

Coffeetopia Franchise’larında anavatanından bin bir özenle seçilip, herdaim taze kavrularak harmanlanan kahveleri müşterilerine güvenle sunulmaktadır. Lezzeti kanıtlanmış, müdavimi için keyif veren kahve çeşitleri Coffeetopia Franchise’larında müşteri ile buluşacaktır.
Coffeetopia Merkez olarak tüm ürünlerimiz ve hizmetlerimiz, Türkiye Cafe ve Franchise pazarını, dünyadaki trendleri ve iyi uygulamaları yakından takip ederek müşterinin önerileri ve beğenisi doğrultusunda oluşturmaktadır. Bu da mutlu ve sadık müşteri ve sürdürülebilir bir işletme modelini de beraberinde getirmektedir.

Kolay İşletme Sistemi (K.I.S – Keep it Simple)

Coffeetopia Franchise sistemi  “Kolay İşletme Modeli” ve “Standart Kalite” temeli üzerine kurgulanmıştır. Coffeetopia’ya ait kahve ve yeme-içme, ambalaj, sarf malzemeleri gibi yan ürünler de dahil tüm siparişler ana merkezde tek noktaya yapılacak ve sipariş ertesi gün sahibine ulaştırılmak üzere itinayla hazırlanacaktır. Franchise sahibi, işletmesindeki stok takibini KPI (Key Performance Indicator) gibi işletme, maliyet ve verimlilik hesaplamalarını da Coffeetopia merkezin yardımıyla kolayca yapabilecektir. Tedarik kolaylığı ve ürün tazeliği franchise sisteminin yapıtaşı olduğundan, malzemelerin az sayıda kaynaktan kalite, eksik ve fire sorunu yaşamadan temin edilebilir olması da Coffeetopia Franchise’lerinin ayrıcalığı olacaktır. Bu ayrıca işleticilere zaman ve maliyet avantajı da sağlamaktadır.

coffeetopia

Kâr getiren franchise

Coffeetopia Merkez olarak franchisee’lerimize sürekli ürün ve yönetim danışmanlığı verilmektedir.
Yüksek satış ve ürün kâr oranları ile yüksek geri dönüşüm, otomasyonlu stok kontrol ile minimum ıskarta ve Cafe Otomasyon sistemi ile tüm yapılan işlemlerin kayıtları sayesinde franchisee’lerimiz 7/24 satışlarını ve kârlarını kontrol edebilmektedir.
Lokasyon ve İşletmeye bağlı olarak yıllık %10’luk ortalama Türkiye enflasyonunu ve yıllık %20 amortismanı da hesaba katarak, yapılan yatırımın 24-30 ay içerisinde geri kazanımı öngörülmektedir.

Franchise Yükümlülükleri

Coffeetopia Franchise’larından ciroları üzerinden %3 + KDV oranında bir Franchise Servis bedeli ve %2 + KDV oranında farklı bir hesapta toplanan “Marketing” (Reklam Katkı Fonu) bedeli alınmaktadır. Marketing bedeli ile toplanan miktar yine franchisee’ler ile paylaşılarak ücretsiz afişler, masa reklamları, yerel gazete, radyo, kupon dağıtımı ve markaya yönelik çeşitli etkinliklerde kullanılacaktır. Tüm çalışmalar şeffaf bir şekilde franchisee’ler ile paylaşılacak ve 2 haftada bir tüm Franchise şubelerimize gönderilecek olan Coffeetopia News adlı özel gazetemizde duyurulacaktır.

 

Kapsamlı Eğitim (teorik ve pratik)

Coffeetopia Franchise ekibi, uluslararası deneyime sahip ve eğitim konusunda ödüller kazanmış “Eğitmenlerimiz” ile birlikte 2 hafta boyunca aktif çalışan şubelerimizden birinde tam gün mesai ile yerinde eğitim alma imkânı bulacaklardır. Bu süre içerisinde kahve yapımı (Uluslararası Sertifikalı Barista Eğitimi veren Türkiye’deki tek Franchise), Set Up (dükkânın sabah açılış işleri), İşletme, Temizlik, Makine Bakım, Stok kontrol, Otomasyon Sistem kullanımı, Coffeetopia Merkez’den Online ürün siparişi, Müşteri İlişkileri, Lokal Reklam ve Pazarlama, ürün içerik ve fiyat bilgileri ve en son dükkân kapanışı ile ilgili gerekli tüm bilgi ve know how’a sahip olacaklardır. Süreç içerisinde eğitimler dönemsel olarak devam edecek ve hizmet kalite standardının eksiksiz biçimde uygulanması sağlanacaktır.

barista eğitimi

Coffeetopia Franchise Merkezi Destek

Franchise’in bulunduğu her bölgede “Bölge Koordinatörleri” ve “İşyeri Geliştirme Müdürü” sistemi ile çalışılacaktır. İşletme kolaylıkları, gizli ürün denetleme (mystery shopper), sipariş, stok, muhasebe işlemleri, kahve geliştirme ve bilgilendirme, ödüllendirme, promosyon hazırlıkları vb tüm konularda Bölge Koordinatörünüz işletmenizde sizin sağ kolunuz olacaktır. 7/24 ulaşılabilir ve ivedi olarak tüm sorunlarınıza çözüm üretecek olan Bölge Koordinatörünüz Franchise ve Coffeetopia Merkez arasındaki köprüyü oluşturacaktır. Coffeetopia sizlerle daha yakın olabilmek için her 6 ayda bir merkez binasında Franchise sahipleri ile toplantı düzenleyecektir. Bu toplantıda öneriler, yeni ürünler, stratejiler ve koordinasyonlar hakkında konuşulup, sizlerin de yönetime katkınızın olması sağlanacaktır. 

Coffeetopia Franchise ile ilgili detaylı bilgi ve talebiniz için yandaki formu doldurabilir ya da bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Teşekkürler.