top of page

SCA Barista Eğitimleri

İyi kahve yapmak tesadüfen olmaz!

Yaptığımız kahveye nitelikli kahve diyebilmek için kahvenin topraktan fincana kadar uzanan yolculuğunun her safhasına hakim olmamız gerekiyor. Öncelikle nitelikli kahve hazırlarmak için üç önemli bileşen var.

Özenle seçilmiş ve taze kavrulmuş kahve çekirdeği, doğru ve kaliteli makine/ekipmanlar ve bu ikisini doğru şekilde kullanacak bir barista. Dünyanın en iyi ekipmanlarını ve çekirdeklerini kullansanız da doğru şekilde kahve yapmayı bilmeyen bir baristanın elinden içeceğiniz bir kahve hiçbir zaman "yeterince iyi" olmayacaktır.  

Making Coffee

Barista eğitimleri sadece iyi bir barista olmanız için değil, aynı zamanda bir yatırımcı olarak da

kuracağınız işletmenin tezgah arkasının nasıl çalışması gerektiğinin kurgulanmasında ve yönetilmesinde size en temel yol gösterici olacaktır. Espresso makinenizi neye göre seçeceğinizden, bar tasarımınıza, personelinizi nasıl yönetmeniz gerektiğinden menünüzü nasıl oluşturacağınıza kadar bütün süreçleri bu eğitimde bulacaksınız.

 

Unutmayın ancak eğitim ile fark yaratabilirsiniz.

SCA (Specialty Coffee Association - Nitelikli Kahve Birliği) dünya üzerinde 70’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve nitelikli kahve konusunda dünya çapında tüm regülasyonları ve kuralları belirleyen bir organizasyondur.

Global ve lokal barista şampiyonaları, çalıştaylar, diploma/sertifika programları ve eğitimler ile kahve konusunda mükemmelliyeti yakalamayı, yeni yöntemler ve ürünler geliştirip nitelikli kahvenin minimum standartlarını belirleyip bu bilgiyi yaymayı ve dolayısıyla sektör içinde etkin bir iletişim ağı kurmayı hedeflemiştir.

 

Düzenlemiş olduğumuz Temel+Orta Düzey ve İleri Seviye Barista Eğitimleri SCA’ya akredite eğitmenimiz Şerif BAŞARAN tarafından verilmekte olup eğitim sonrası yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlere uluslararası geçerliliği bulunan SCA Foundation, SCA Intermediate, SCA Professional sertifikaları verilmektedir.

Eğitim İçerikleri:

SCA Foundation - Intermediate Barista Training (SCA Temel ve Orta Düzey Barista Eğitimi)

SCA Professional Barista Training (SCA Profesyonel Barista Eğitimi)

 

Eğitimenimiz:

Şerif BAŞARAN kimdir?

bottom of page